ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΙΝΟΥ!!!

Με ιδιαίτερο κέφι και ενθουσιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού υποδέχτηκαν την Τσικνοπέμπτη!!!

Μετά τη λήξη των τριών πρώτων ωρών μαθημάτων άρχισαν τα... τσικνίσματα, όπου με επαγγελματική μαεστρία ψήθηκαν άψογα τα κρεατικά που είχε φροντίσει να προμηθευτεί εγκαίρως ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου. Έχοντας την αμέριστη βοήθεια του συλλόγου διδασκόντων, γονείς και μαθητές κατάφεραν μέσα σε λίγη ώρα να ετοιμάσουν τα τραπέζια με όλα τα απαραίτητα εδέσματα. Ήταν πραγματικά μια ενθουσιώδης και αυθόρμητη εκδήλωση η οποία συνέβαλε στη σύσφιξη των σχέσεων των μαθητών και μαθητριών μεταξύ τους αλλά και με τους καθηγητές τους, ξεφεύγοντας από το καθημερινό τυπικό πλαίσιο της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Αξίζουν ειλικρινή συγχαρητήρια στο διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κορινού για την υποδειγματική διοργάνωση της εκδήλωσης, γεγονός που για μία ακόμη φορά επιβεβαιώνει την αμέριστη στήριξη και συμπαράστασή του σε όλες τις δραστηριότητες του σχολείου!