ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων που υλοποιούνται στο Γυμνάσιο Κορινού κατά το σχολικό έτος 2021-22

Image
  1. Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο «Δεν καπνίζω, γυμνάζομαι» και υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Πούτη Ιωάννη. Στο Πρόγραμμα συμμετέχουν 17 μαθητές/τριες του τμήματος Α2.
  2. Πολιτιστικό Πρόγραμμα με τίτλο «Οι ήρωες των βιβλίων» και υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Αλμπανίδου Ελένη, κλ. ΠΕ02. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 17 μαθητές/τριες του τμήματος Α1.
  3. Πολιτιστικό Πρόγραμμα με τίτλο «Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής» και υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Γατσιού Όλγα, κλ. ΠΕ02. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 17 μαθητές/τριες του τμήματος Α2.
  4. Πολιτιστικό Πρόγραμμα με τίτλο «Φιλαναγνωσία» και υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Ασλανίδου Άννα, κλ. ΠΕ02. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 21 μαθητές/τριες του τμήματος Β2.
  5. Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Φυτώρια στο Σχολείο» και υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Λάζο Χρήστο, κλ. ΠΕ04.05. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 22 μαθητές/τριες του τμήματος Β1.