21 Μαρτίου Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης και Συνδρόμου Down «+1»

Με αφορμή ένα ποίημα του Ντίνου Χριστιανόπουλου προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε τις κατάλληλες συνθήκες ώστε να νιώσουμε μαζί με τους μαθητές μας τη σημασία του κοινωνικού «Ανθρώπου» που συναισθάνεται και νοιάζεται,

Η Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης στο σχολείο μας!

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Α1 του Γυμνασίου Κορινού γιόρτασαν την πρώτη μέρα της Άνοιξης αλλά και την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας.

Σχολική Γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου!

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η γιορτή του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου και παράλληλα της Εθνικής Επετείου της Επανάστασης του 1821.

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΙΝΟΥ!!!

Με ιδιαίτερο κέφι και ενθουσιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού υποδέχτηκαν την Τσικνοπέμπτη!!!

“Μου έκλεψαν το όνομά μου”

Την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου εκδήλωση για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού («school bullying»).

Fund Raising Costume Party

Δεν έτυχε... πέτυχε!!! Για πρώτη φορά οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου Κορινού γιορτάζουν την Καρναβαλική περίοδο

Πάρε όταν φτάσεις! - Ποτέ ξανά!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού συμμετέχοντας στο κλίμα οδύνης, οργής και αποτροπιασμού

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΕΜΦΥΛΗΣ ΒΙΑΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΙΝΟΥ!!!

Tην Τρίτη 20 Φεβρουαρίου και την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων

Ημερίδα ενημέρωσης για την λειτουργία του Γενικού Λυκείου!!!

Την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Κορινού, καθώς και οι γονείς και κηδεμόνες τους, παρακολούθησαν την ενημερωτική εκδήλωση