NEA/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ!!!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας θέλει να εκφράσει τις θερμές του ευχαριστίες στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κορινού (Υπεύθυνος εθελοντής κος Κοσμάς Χρήστος) και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κορινού,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΕΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ!!!

Ο Διευθυντής κος Κωνσταντίνου Αθανάσιος και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Κορινού ευχαριστούν θερμά τον κο Σάββα Καρυπίδη,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ!!!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του Γυμνασίου Κορινού ευχαριστούν τον Μορφωτικό Ποντιακό Σύλλογο Κορινού «ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΠΟΝΤΟΣ»

Πρόσκληση σε διαδικτυακές Ενημερωτικές Ημερίδες Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) με τίτλο «Εβδομάδα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης»

Το Γυμνάσιο Κορινού στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης "ομαλή μετάβαση στο Λύκειο" σας ενημερώνει ότι η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) «Εβδομάδα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης» από τις 19 έως και τις 23 Φεβρουαρίου 2024 μια σειρά διαδικτυακών ενημερωτικών δράσεων, οι οποίες απευθύνονται κυρίως σε μαθητές/τριες Γ’ τάξης Γυμνασίου, καθώς και στους γονείς / κηδεμόνες τους.

ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ Α' ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ!!!

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του Γυμνασίου Κορινού καλούνται να προσέλθουν στο σχολείο την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 11:30 για να παραλάβουν τον έλεγχο προόδου των παιδιών τους για το πρώτο τετράμηνο.

Το Αστέρι του Make-A-Wish!!!

Φέτος το «Make-A-Wish» συμπληρώνει 25 χρόνια βοήθειας σε παιδιά 3-18 ετών που νοσούν από πολύ σοβαρές ασθένειες

Φιλανθρωπική δράση Χριστουγέννων!!!

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου Κορινού, στο πλαίσιο φιλανθρωπικής δράσης για την ενίσχυση των συμπολιτών μας που βρίσκονται σε ανάγκη, καλεί κάθε ενδιαφερόμενο να συμμετάσχει στην προσφορά και συγκέντρωση συγκεκριμένων ειδών τα οποία θα διανεμηθούν μέσω της Ενορίας του Αγίου Παντελεήμονος.

Πρόσκληση για ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων

Καλούνται οι Γονείς και οι Κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου Κορινού