Αποφοίτηση της Γ’ τάξης!

Μέσα σε κλίμα έντονης φόρτισης με τα συναισθήματα να περισσεύουν, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 29-5-2023 σύντομη εκδήλωση για την αποφοίτηση των μαθητών και μαθητριών της Γ΄τάξης του σχολείου μας.

Αρχικά προβλήθηκε βίντεο το οποίο επιμελήθηκε η μαθήτρια Μάλαμα Κατσούρα, με χαρακτηριστικά στιγμιότυπα από τις δράσεις που υλοποιήθηκαν σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους με τη συμμετοχή των παιδιών της Γ’ τάξης.

Στη συνέχεια διάβασαν μηνύματα αποχαιρετισμού προς τους μεγαλύτερους συμμαθητές τους εκπρόσωποι της Α’ και Β’ τάξης.

Εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων ο διευθυντής του σχολείου κ. Πούτης Ιωάννης αποχαιρέτισε τους μαθητές και τις μαθήτριες τονίζοντας τη θετική παρουσία και συνεισφορά τους στη σχολική ζωή, καθώς και στο ήθος που επέδειξαν κατά τη διάρκεια της τρίχρονης φοίτησής τους στο Γυμνάσιο Κορινού. Τέλος ευχήθηκε σε όλες και όλους καλή πρόοδο στην επόμενη σχολική βαθμίδα και κάθε επιτυχία στους στόχους τους!

Κατά κοινή ομολογία ήταν μία από τις καλύτερες τάξεις αποφοίτων που πέρασαν από το σχολείο μας και οι αναμνήσεις από την παρουσία τους θα παραμείνουν ανεξίτηλες σε όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής μας κοινότητας!