Σχολική Γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου!

Με εξαιρετική επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 η εορταστική εκδήλωση του Γυμνασίου Κορινού για την επέτειο εξέγερσης των Ελλήνων την 25η Μαρτίου του 1821.

Η γιορτή περιλάμβανε Χρονικό της Επανάστασης, προβολή διαφανειών και βίντεο με θέματα εμπνευσμένα από την Επανάσταση, καθώς και εκτέλεση σχετικών τραγουδιών από τη χορωδία.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στη γιορτή κατάφεραν να κερδίσουν το θαυμασμό και τις επιδοκιμασίες όσων παρακολούθησαν την εκδήλωση. Εξαιρετική ήταν και η απόδοση των παιδιών της χορωδίας των οποίων τα τραγούδια συνοδεύονταν από μουσικά όργανα.

Τον γενικό συντονισμό  της γιορτής είχε η φιλόλογος κ. Γκαρμίρη Αναστασία, το μουσικό μέρος της εκδήλωσης επιμελήθηκε ο μουσικός κ. Γκαντίδης Ιωάννης ενώ τεχνική-ηλεκτρονική υποστήριξη παρείχε ο καθηγητής Πληροφορικής κ. Ακριβός Δημήτριος.