ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ

Ημερήσια εκδρομή στην Έδεσσα!

Την Παρασκευή 13-5-2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού πραγματοποίησαν την καθιερωμένη ημερήσια εκδρομή του σχολείου.

Προορισμός ήταν η πόλη της Έδεσσας, τα λουτρά Αριδαίας και η πόλη της Βέροιας. Οι εντυπώσεις από αυτή την ολοήμερη περιήγηση στη μακεδονική γη ήταν εκπληκτικές. Λίγες μέρες πριν την επίσημη λήξη των μαθημάτων οι συμμετέχοντες μαθητές και καθηγητές είχαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν από τους εντατικούς ρυθμούς της εκπαιδευτικής διαδικασίας και να απολαύσουν την ανοιξιάτικη φύση!

Στην εξόρμησή τους οι μαθητές και μαθήτριες συνοδεύονταν από τον διευθυντή του σχολείου κ. Πούτη Ιωάννη, την υποδιευθύντρια κ. Αλμπανίδου Ελένη και τους εκπαιδευτικούς κ. Γκανιάτσα Λαμπρινή, κ. Λάζο Χρήστο, κ. Γατσιού Όλγα, κ. Ζαπουνίδου Χρυσή, κ. Ασλανίδου Άννα, κ. Δρικούδη Ιωάννα, κ. Μάνη Βασιλική και κ. Μισαηλίδη Αριστοτέλη.