ΕΚΔΡΟΜΕΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ

Διδακτική Επίσκεψη στη Λάρισα!

Την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Κορινού πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στη Λάρισα.

Ειδικότερα οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης επισκέφθηκαν το Διαχρονικό Μουσείο της πόλης, οι μαθητές/τριες της Β’ τάξης τη Δημοτική Πινακοθήκη ενώ οι μαθητές/τριες της Γ’ τάξης περιηγήθηκαν στο ιστορικό κέντρο και ξεναγήθηκαν στο Αρχαίο θέατρο.

Στη διδακτική αυτή επίσκεψη συνόδευσαν τους μαθητές/τριες του σχολείου η υποδιευθύντρια κ. Αλμπανίδου Ελένη και οι εκπαιδευτικοί κ. Γκανιάτσα Λαμπρινή, κ. Λάζος Χρήστος, κ. Δρικούδη Ιωάννα, κ. Σεϊταρίδης Βασίλης, κ. Γατσιού Όλγα, κ. Ζαπουνίδου Χρυσή, κ. Μισαηλίδης Αριστοτέλης, κ. Ασλανίδου Άννα, κ. Ποικιλίδου Δέσποινα και κ. Μπότος Δημήτριος.