Συμμετοχή στους Σχολικούς Αγώνες Γυμνασίων!

Στο Β' ΔΑΚ  πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 24 Μαΐου και Παρασκευή 26 Μαΐου οι  Σχολικοί Αγώνες Ποδοσφαίρου και Πετοσφαίρισης.

Το Γυμνάσιο Κορινού συμμετείχε στους αγώνες, με μία ομάδα μεικτή ποδοσφαίρου και μία πετοσφαίρισης.

Κάθε ομάδα συμμετείχε σε τρεις διαδοχικούς αγώνες κι επέδειξε ήθος, συνεργασία, αλληλοβοήθεια, βασικές αρετές που προκύπτουν από την ενασχόληση με τον αθλητισμό.

Οι μαθητές και μαθήτριες διασκέδασαν, χάρηκαν τη συμμετοχή και ανταποκρίθηκαν στις αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στους διοργανωτές της εκδήλωσης, στα σχολεία που συμμετείχαν και ιδιαίτερα στη μεικτή ομάδα Ποδοσφαίρου, Πετοσφαίρισης του Γυμνασίου Κορινού και στον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Γιάννη Χατζηπουργάνη!

Σύνθεση της ομάδας Ποδοσφαίρου:

Ζαμαντζάς Νίκος

Σπυρλίδης Νίκος

Ζερβόπουλος Γιάννης

Ουρούτσι Μπλεντιόν

Προδρομίδης Δημήτρης

Μπάναλης Χρήστος

Αλχαζίδης Πέτρος

Μαυρόπουλος Κώστας

Λαζαρίδης Δημήτρης

Χασκιοϊλής Παναγιώτης

Σεϊταρίδης Διονύσης