NEA/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Φιλανθρωπική δράση Χριστουγέννων!

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου Κορινού, στο πλαίσιο φιλανθρωπικής δράσης για την ενίσχυση των συμπολιτών μας που βρίσκονται σε ανάγκη, καλεί κάθε ενδιαφερόμενο να συμμετάσχει στην προσφορά και συγκέντρωση συγκεκριμένων ειδών τα οποία θα διανεμηθούν μέσω της Ενορίας του Αγίου Παντελεήμονος.

Παρακαλούμε μέχρι τις 16-12-2022 να κατατεθούν στο χώρο του σχολείου προϊόντα όπως:

- Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, κακάο, άνθος αραβοσίτου, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και γάλατα, αλεύρι, χυμούς.

- Είδη βρεφικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες περιποίησης βρεφών.

- Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, σερβιέτες.

- Είδη υγιεινής: σακούλες απορριμμάτων, χλωρίνη, μαλακτικά ρούχων, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης.

- Είδη οικιακής χρήσης: χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, αλουμινόχαρτο, διαφανή μεμβράνη.

- Είδη ρουχισμού.